İstanbulda yangın

revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ile Yakuplu Bakırcılar Sanayi Sitesi’ndeki 4 katlı bir plastik fabrikasında dün akşam saat 22:00 sıralarında çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Olay yerine gelen Beylikdüzü ve Yakuplu itfaiye ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Saat 03:00 sıralarında şiddetlenen yangın tüm müdahalelere rağmen kontrol altına alınamayınca, yandaki başka bir plastik fabrikasına sıçradı. Bu fabrikada çıkan yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık yarım saatlik çalışmasının ardından söndürülebildi.

Buzlanan zemin yüzünden sor anlar yaşayan itfaiye ekipleri zaman zaman ayakta durmakta güçlük çekti. Olay yerine gelen fabrika sahipleri yetersiz müdahale gerekçesiyle itfaiyeyi suçladı. İtfaiyenin su olmadığı gerekçesiyle yeterli müdahalede bulunamadığını iddia eden bir fabrika yetkilisi, “Dua edip yağmurun yağmasının mı bekleyeceğiz” diye konuştu.

İstanbul İtfaiyesi Avrupa Yakası Bölge Müdür yardımcısı Salih Karataş, “Merkezimize ilk ihbar 22:00 sıralarında geldi. Yakuplu ve Beylikdüzü itfaiye ekiplerimiz ilk müdahaleyi yaptı. Ancak yangının şiddetini artırması üzerine bölgeye Bağcılar, Avcılar, Bakırköy ve Şişli ekiplerini de getirdik. Toplamda 9 ekip ve 180 personelle çalıştık. Yangın yükünün çok olduğu bir yer. İçerisi plastik hammaddesi dolu” dedi.

Fabrika yetkililerinin yetersiz müdahale iddialarına da değinen Karataş “İlk dakikalarda bir organizasyon eksikliği olduğu doğrudur ancak biz kısa sürede durumu toparladık. Yoldaki buzlanma ve eksi 5 dereceye varan soğuk havada olumsuz etki yaptı. Yangının diğer fabrikaya sıçramasının nedeni ilk noktadaki patlamalar. Arkadaşlarımız büyük risk altındaydı. Yapabileceğimiz fazla bir şey yoktu” diye konuştu.

Saat 05:00 sıralarında kontrol altına alınan yangın devam ediyor. Fabrikadaki yangının 3-4 saat sürebilecek bir çalışmayla kontrollü bir şekilde söndürülmesinin planlandığı belirtildi.

Reklamlar

Yorum Yapın

Required fields are marked *

*
*

%d blogcu bunu beğendi: