Dünyaya Gözlerini Açamadı

revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve Dünyaya Gözlerini Açamadı abd olayı.
ABD’nin Florida Eyaletinde bir bebek ender görülen bir hastalık nedeniyle gözleri olmadan dünyaya geldi.

Fox5Vegas.com sitesinde yer alan habere göre, Brielle Garrison isimli bebek, gözleri olmadan hayata başladı. Hamilelik sırasında gelişen ve göz dokularının kaybolmasıyla sonuçlanan anoftalmi isimli bozukluğun genellikle bebek 18 haftalıkken ultrason ile teşhis edilebildiğini söyleyen Dr. Manny Alvarez, bu doğum kusuruna sahip birkaç çocuğun doğumunu yaptırdığını söyledi.

İngiliz Ulusal Sağlık Enstitüsü’ne göre, anoftalminin nedenleri arasında genetik mutasyon ve anormal kromozomlar yer alıyor. Araştırmacılar, X ışınlarına, kimyasallara, ilaçlara ya da virüslere maruz kalma gibi çevresel faktörlerin de riski artırdığına inanıyorlar. Ancak, bu konuda yapılan araştırma kesin değil.

Bebeğin büyük annesi Lori Garrison, bu durumun inanılmaz zor olduğunu söyleyerek, “Bir bebek için gözsüz doğmak dayanılmazdır. Zaten kızım henüz 15 yaşında. Böyle bir durumun olması hepimiz için inanılmaz oldu” dedi.

Bu kusurun tedavisi olmadığını belirten Ulusal Sağlık Enstitüsü, görünüş ve göz yuvasının gelişimi için ilerleyen yıllarda bebeğe yapay göz yerleştirilebileceğini kaydetti.

İngiltere’de en son yapılan bir araştırmaya göre, anoftalmi yenidoğan 10 bin çocukta bir görülüyor.

Reklamlar

Yorum Yapın

Required fields are marked *

*
*

%d blogcu bunu beğendi: