Kapadokya’da Çevre Kirliliği

revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen peribacalarının bulunduğu Kapadokya bölgesinde yaşanan çevre kirliliği dikkat çekiyor.
Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen peribacalarının bulunduğu Kapadokya bölgesinde yaşanan çevre kirliliği dikkat çekiyor. Bölgede peribacaları kenarına ve vadilere dökülen inşaat molozları çirkin görüntüler oluşturuyor.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan ve UNESCO tarafından Dünya Kültür Miras Listesi’ne alınan Kapadokya’da, bazı yerlerdeki çevre kirliliği tehdit oluşturuyor. Turistlerin en çok ziyaret ettikleri merkezlerden biri olan Uçhisar beldesi Çevizlibağ mevkiindeki peribacaları arasına dökülen inşaat molozları, bölgenin korunmasındaki zaafları ortaya koydu.

Peribacalarının korunması için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, konuyla ilgili araştırma yaptıklarını ve molozları döken kişiler hakkında yasal işlem başlatılacağını söyledi. Belediye olarak çevrenin korunmasına ve temizliğine büyük önem verdiklerini vurgulayan Süslü, buna karşın bazı duyarsız vatandaşların bu gibi davranışlarda bulunabildiklerini kaydetti. Süslü, “Bu konuda vatandaşlarımıza da büyük sorumluluklar düşüyor. Lütfen bu davranışlarda bulunan insanları bizlere bildirsinler. Her zaman her alanda belediye çalışanlarını bulundurmamız mümkün değil. Tespit edilen bu inşaat molozlarını en kısa sürede oradan kaldıracağız ve bu konuda vatandaşlarımızı daha da bilinçlendirmek için çalışmalar yapacağız” dedi.
kaynak.nethabercilik

Reklamlar

Yorum Yapın

Required fields are marked *

*
*

%d blogcu bunu beğendi: