Adana’da Doktorlara Operasyon

revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve Adana’da Doktorlara Operasyon.
Adana’da bir özel tıp merkezinde yapmadıkları tetkikleri yapılmış gibi göstererek Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) işlemlerinin bedeli olarak 160 bin TL tahsil edip kamu kurumunu zarara uğrattıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4’ü doktor, 6 kişi adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, 2007-2009 yılları arasındaki kayıtları inceleyen ve hastalarla birebir görüşen SGK, özel bir tıp merkezinde tetkik ve tedavisi yapılmayan hastalara işlem yapılmış gibi evrak düzenleyerek devletin 160 bin lira zarara uğratıldığını belirledi. SGK’nın şikayeti üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Mali Şube Müdürlüğü ekipleri, Toros Mahallesi’ndeki özel tıp merkezinin Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlarını inceledi. İddiaya göre tıp merkezinde tedavi olan hastalarla da tek tek görüşen ekipler uygulanan tetkik ve tedaviler hakkında bilgi aldı.

Yapılan karşılaştırmalarda tetkik ve tedavi etmedikleri hastalara bu işlemler yapılmış gibi evrak düzenleyerek devleti zarara uğrattığı belirlenen tıp merkezine operasyon düzenlendi. Operasyonda tıp merkezinin ortakları Dr. H.C. (41), Dr S.K. (38), eski ortakları Dr. A.A. (38) ve kadın doktor M.B. (36) ile sekreter F.A. (23) ve eczacı kalfası M.T. (36) gözaltına alındı.

Adana Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan 6 kişi, “Resmi evrakta sahtecilik, kamu kurumunu dolandırmak ve haksız kazanç elde etmek” suçlarından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, SGK’nın adı açıklanmayan tıp merkezine 1 milyon TL para cezası kestiği öğrenildi.
kaynak.nethabercilik

Reklamlar

Yorum Yapın

Required fields are marked *

*
*

%d blogcu bunu beğendi: