AK Parti’den Ordu Belediyesi’ne Eleştiri

revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve AK Parti’den Ordu Belediyesi’ne Eleştiri haberi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ordu Merkez İlçe Başkanı Uğur Gümüş, Ordu Belediyesi’nin çalışma ve uygulamalarını eleştirerek, “Ordu Belediyesi tam bir beceriksizlik içerisindedir” dedi.

Parti binasında düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Uğur Gümüş, Ordu Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz günlerde aldığı ‘çatı katı yasağı’nı eleştirdi. Ordu Belediye Meclisinin çatı katı yasağının haksız olduğunu dile getiren Gümüş, “Bu karar ile de vatandaşlarımız mağdur olmuştur. Bu karar alınırken hiçbir AK Parti’li üye kabul oyu kullanmamıştır. Bu karar alınırken Mart ayının 2’sine kadar çatı katı yapmak isteyenlere izin verilmiştir. Bu tarih itibariyle çatı katı yapma vatandaşın elinden alınmış bulunmaktadır. Bu karar vatandaşın yararına değildir. Şimdi bir cadde düşünün, bu cadde üzerinde bazı binalarda çatı katı var bazı binalarda ise kör çatı ile kaplanmış bir görüntü hoş olmayacaktır. Bu proje yeni imara açılmış yerlerde olabilirdi. Ordu Belediyesi sağlıklı bir karar almamıştır. Kısa sürede sıcak para girdisi hedefleyen Belediye, zaten bu zamana kadar gelirlerini de doğru düzgün kullanamamıştır. Belediyenin yatırım olarak gözümüzün gördüğü elimizin tuttuğu hiçbir şey yoktur” diye konuştu.

Ordu Belediyesi’nin doğalgaz konusunda gerekli çabayı göstermediğini de kaydeden Gümüş, şöyle konuştu: “Hükümetimizin çok önemli bir projesi olan, dağları tepeleri bir bir aşarak 840 TIR ile Ordu’ya getirdiğimiz doğalgaz 2.5 yılı aşkın bir süredir dağıtım aşamasındadır. Görülüyor ki dağıtım ihalesini yaptığımız ilgili şirket ile ortağı olan belediye tam bir beceriksizlik içerisindedir. Şu zamana kadar mahallelerimizin büyük bir kısmından doğalgaz geçmesi gerekirdi. Şehrimizde Selimiye, Aziziye, Taşbaşı gibi mahallelerimiz kendilerine doğalgaz geleceğine inanmıyorlar. Bunun tanıtımı yapılmamış, yaygınlaştırılması için gerekli çaba gösterilmemiştir. Doğalgaz halen en ucuz ve en temiz yakıt olma özelliğini sürdürmektedir. Güzel yaşanabilir bir şehir istiyorsak bunu yaygınlaştırmalıyız. Bu manada Belediye ve yetkili şirkete büyük görevler düşmektedir.”

kaynak.nethabercilik.

Reklamlar

One Comment

  1. çiçek
    Posted Şubat 9, 2010 at 4:23 pm | Permalink

    haklılar


Yorum Yapın

Required fields are marked *

*
*

%d blogcu bunu beğendi: