Revizyon ile organize son dakika haberi

revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve Annesi İle Birlikte Gece Çöp Topluyor .
Malatya merkez Fırat Mahallesi’nde oturan 6 çocuklu ailenin 8 yaşındaki küçük kızı Nurcan, artık annesi ile birlikte geceleri çöplerde hurda toplayıp, aile bütçesine katkı sağlamak yerine, okuyup, hayal ettiği doktorluk mesleğine kavuşmaya çalışacak.

Annesi Gönül Eprem’e ile birlikte gece çöplerde hurda toplarken İHA tarafından haber yapılan küçük Nurcan’a Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü sahip çıktı.

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü’nden İl Milli Eğitim Müdürlüğü Haydi Kızalar Okula Kampanya sorumlusu Şube Müdürü Şeyma Eryılmaz ve Memduh Büyükkaya sokaklarda çöp toplarken yanına küçük çocuklarını da alan Gönül Eprem adlı kadının evine giderek, küçük Nurcan’ı Türkiye İlköğretim Okulu’na kayıt ettirdi.

Şube Müdürü Memduh Büyükkaya, basından çıkan haberleri ihbar kabul ederek, küçük Nurcan ile ilgilenip, onu okula kayıt ettirdiklerini ve tüm ihtiyaçlarını ise okul müdürü Bülent Berkeban tarafından karşılandığını söyledi. Okul kıyafetlerini giyen küçük Nurcan ise, okuyup doktor olacağını söyledi.

Küçük Nurcan, okul müdürü Bülent Berkeban tarafından sınıfı olan Karanfil sınıfına götürülerek, doktor olma hayaline kavuşmasının ilk adımını atmış oldu. Sınıf arkadaşları ile tanıştırılan küçük Nurcan sırasına oturarak, yeni bir hayata merhaba demenin mutluluğunu yaşadı.
kaynak.nethabercilik.

Reklamlar

Yorum Yapın

Required fields are marked *

*
*

%d blogcu bunu beğendi: