Mezotelyoma nedir


revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi

Malign mezotelyoma: kanser olan göğüs veya karın balataları hücreler başlar.

Özel bir hücre katmanı mesothelial hücreler denilen mesothelium denir içi ve karın, göğüs ve kalp boşluk ve bu astar dışında bir astar oluşturur. Bu hücreler, vücudun içinde organlarının hareket için önemlidir özel sıvı yağ olun.

Malign mezotelyoma:

Ancak bu genellikle sadece kısaltılmış ve mezotelyoma olarak anılacaktır mesothelium bir kanser tümörü malign mezotelyoma, denir. Mezotelyoma’s vücutta 4 ana alanda başlayabilirsiniz.

Plevral

revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi

ve mesotheliomas: göğüs boşluğuna. Onlar hakkında 3 için 4 revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve mesotheliomas dışarı hesabı.

Periton revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve mesotheliomas: karin. Onlar kalan vakaların çoğunda olun.

Perikardiyal revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve mesotheliomas: kalbin etrafında boşluğu ve çok nadirdir.

revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve mesotheliomas tunika vaginalis sayısı: aslında skrotum içine periton bir outpouching olan testislerin, bir kaplama tabakası çok nadir bir tümördür.

Malign mezotelyoma türleri nasıl hücreler zaman mikroskop altında görünüyordu olan düzenlenmiş dayalı olarak sınıflandırılmış’s. Malign mezotelyoma üç tip ve bu üç tip prognozu geçerli:

Epitelioid: Daha iyi bir görünüm veya revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve mesotheliomas% 60 yaklaşık% 50 prognozunu. It olmak daha sonra diğer tip eğilimindedir.

Sarcomatoid () fibröz: Yaklaşık% 10 revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve mesotheliomas% 20 bu tip vardır.

(Bifazik): Bu tip orada Karma hem epitelioid ve sarcomatoid alanların revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve mesotheliomas bir bulgudur. Onlar kadar yaklaşık% 30 revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve mesotheliomas% 40 yapmak.

Malign mezotelyoma üç tip prognozunu değişen bir. Kalp boşluğunda revizyon ile organize matbaacılık brnckvvtmllttrhaberi ve mesothelioma ve testislerin katmanı kapsayan.

Reklamlar

Yorum Yapın

Required fields are marked *

*
*

%d blogcu bunu beğendi: